Ambasadori i Sllovenisë z. Miljan Majhen, me datë 11.03.2014 vizitoi Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini”

    Ambasadori i Sllovenisë z. Miljan Majhen, me datë 11.03.2014 vizitoi Universitetin e Mitrovicës “Isa Boletini”  Rektori i përkohshëm i Universitetit të Mitrovicës Prof. Dr. Alush Musaj priti në një takim pune Ambasadorin e Sllovenisë z. Miljan Majhen. Me këtë rast rektori Prof. Dr. Alush Musaj e njoftoi mysafirin mbi rrjedhat në funksionalizimin e Universitetit të Mitrovicës dhe gjithashtu e njoftoi mbi fakultetet të cilat funksionojnë në kuadër të Universitetit. Në takim u diskutua për mundësitë e bashkëpunimit në mes të Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” dhe Universitetit të Lubjanës.
    Ambasadori falënderoi për pritjen dhe premtoi se do të angazhohet për bashkëpunimin e Universitetit të Mitrovicës dhe Universitetit të Lubjanës. Siç theksoi ambasadori bashkëpunimi do të jetë i gjithanshëm me fokus të veçantë në mobilitetin e studentëve dhe të profesorëve mes dy universiteteve.     

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345