Marrëveshja e parë e bashkëpunimit të Univeristetit Publik të Mitrovicës me Universitetin e Nigdes nga Turqia.

    Me date 08.11.2013, Universiteti Publik i Mitrovicës firmosi marrveshjen e parë të bashkëpunimit me Universitetin Nigde nga Turqia. Marrveshja ka per qellim bashkpunimin ndër universitar në fushën shkencore dhe kërkimore, mundesi te shkëmbimit te kuadrove, mobilitetin e studenteve. Çaste nga nënshkrimi i marrveshjës së bashkëpunimit në mes të dy universiteteve: Universiteti Publik i Mitrovices dhe Universitetit Nigde nga Turqia. Marrëveshja është firmosur nga dy rektoret Prof. Ass. Dr. Alush Musaj dhe Prof Dr. Adnan Gorur.
     

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345